מהפכת דיור בארמון הנציב: אושר פרויקט ענק להתחדשות עירונית

שני מגדלים בני 30 קומות יחליפו מבנים ישנים, מה שיוסיף מאות דירות חדשות לצד שטחים ירוקים

ירושלים. צילום: pexelsירושלים. צילום: pexels


ירושלים עומדת בפני שינוי משמעותי בנוף העירוני שלה, עם אישור תוכנית התחדשות עירונית מרשימה בשכונת ארמון הנציב. הפרויקט, בהובלת חברות דוניץ אלעד וגולדן סיטי, קיבל את הסכמת רוב בעלי הדירות הנדרשת להתחלת התהליך.

התוכנית, שעלותה מוערכת בכ-400 מיליון שקלים, תשנה את פני השכונה באופן דרמטי. במקום שני מבנים קיימים המכילים 54 יחידות דיור, יוקמו שני מגדלים מודרניים בגובה 30 קומות. המתחם החדש יכלול כ-250 דירות, אזורי מסחר, מתקנים ציבוריים ושטחים ירוקים נרחבים.

מיקומו האסטרטגי של הפרויקט, בסמיכות לטיילת ארמון הנציב הפופולרית ולתחנה עתידית של הרכבת הקלה, צפוי להגביר את האטרקטיביות של האזור. הדיירים בקומות העליונות ייהנו מנוף מרהיב הכולל את ים המלח והרי אדום.

מיכאל לוין, סמנכ"ל התחדשות עירונית בחברת דוניץ אלעד, אמר: "שכונת ארמון הנציב תשנה את פניה בעשור הקרוב ואנחנו שמחים לקחת חלק משמעותי בשינוי ובהתחדשות השכונה. הגעה לרוב נדרש בפרויקט בזמן קצר מאוד משמחת ומראה על אמון הדיירים בחברה".

עו"ד הראל אלעזר, סמנכ"ל גולדן סיטי, הוסיף: "אנו מודים לדיירים על האמון ומברכים על ההתקדמות המשמעותית בפרויקט, המהווה חלק משיתוף הפעולה הפורה שלנו עם חברת דוניץ אלעד. החברות מקדמות יחד מספר פרויקטים משמעותיים של התחדשות עירונית, בהם צפויות להיבנות אלפי יחידות דיור חדשות בירושלים שיהוו חיזוק ושדרוג משמעותי לעיר הבירה שלנו".