הסכמי מסגרת להתחדשות עירונית עם 6 ערים

120 מיליון שקלים יוקצו לפיתוח תשתיות בערים המקדמות פרויקטי פינוי-בינוי

בנייה, התחדשות עירונית (אילוסטרציה). צילום: pexelsבנייה, התחדשות עירונית (אילוסטרציה). צילום: pexels


הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בשיתוף עם החשב הכללי במשרד האוצר, חתמה על הסכמי שיתוף פעולה עם שש ערים: קריית גת, חולון, פתח תקווה, רמלה, יהוד ואשקלון. מטרת ההסכמים היא לזרז ולהרחיב את היקף פרויקטי ההתחדשות העירונית בערים אלו.

במסגרת התוכנית, הממשלה תעניק לרשויות המקומיות מענקים בסך 25,000 עד 30,000 שקל עבור כל יחידת דיור חדשה שתקבל היתר בנייה במסגרת פרויקט התחדשות עירונית. סך התקציב המוקצה להסכמים אלו עומד על 120 מיליון שקל.

המימון נועד לסייע לרשויות המקומיות בהתמודדות עם האתגרים הכרוכים בגידול האוכלוסייה ובצורך בתשתיות חדשות. הכספים יוקצו לפיתוח תשתיות הקשורות ישירות לפרויקטי ההתחדשות העירונית, כאשר בחירת הפרויקטים תיעשה על ידי ועדת היגוי בראשות מנכ"ל הרשות להתחדשות עירונית.

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, הדגיש את חשיבות ההתחדשות העירונית בהגדלת מלאי הדיור ובשיפור איכות החיים בשכונות הוותיקות. הוא ציין כי התוכנית תאפשר חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, שיפור המיגון, וחידוש תשתיות שכונתיות.

אלעזר במברגר, מנכ"ל הרשות להתחדשות עירונית, הצביע על ההצלחה של הסכמים דומים בעבר, אשר הובילו לעלייה דרמטית במספר היתרי הבנייה לפרויקטי פינוי-בינוי – מכ-2,000 יחידות דיור בשנה לכ-22,000 יחידות בשנתיים האחרונות.

מנכ"ל דוניץ אלעד, רונן יפו, אמר כי "התוכנית צפויה להאיץ את קצב ההתחדשות העירונית בערים המשתתפות ולתרום לשיפור משמעותי באיכות החיים של תושביהן".